Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Převzetím klíče od města zahájili na 28.…

Převzetím klíče od města zahájili na 28. základní škole celoroční vědomostní hru

Toulky Plzní v kostce, to je nová celoroční hra připravená vychovatelkami školní družiny na 28. základní škole v Doubravce. Aby mohlo dojít k odemčení první komnaty z oblasti plzeňské historie, převzala ředitelka školy Pavla Jedličková od ekonomického náměstka primátora Martina Zrzaveckého symbolicky klíč od města.

Až do konce května příštího roku si budou děti užívat celodružinovou hru založenou na svých vědomostech, ale i náhodě, plnit různé úkoly a porovnávat své znalosti budou například z plzeňské kultury, sportu a přírody. Náhodě pomohou hody kostkou. Symbolický klíč od města se bude předávat mezi osmi odděleními podle konkrétní komnaty. Těch je připraveno právě osm. Cílem hry je přiblížit žákům město, ve kterém žijí. V jednotlivých měsíčních projektech nebudou chybět soutěže, zábavné akce, exkurze a další aktivity. Děti se seznámí i s osobnostmi, které jsou s Plzní a konkrétní komnatou spojeny.

Žáci povedou kroniku města, do níž si zaznamenají vše, co se o svém městě během hry dozvědí. Získávat budou lístečky v barvách plzeňské vlajky s různou bodovou hodnotou. Z nich pak v závěru hry vytvoří mozaiku na téma Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Zveřejněno: 17. 9. 2014, Pecuch Martin