Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Prestižní berlínský taneční soubor se…

Prestižní berlínský taneční soubor se představí v Plzni

Sasha Waltz (zdroj foto: www.depo2015.cz)

Renomovaný mezinárodní festival Tanec Praha, který do České republiky již od roku 1989 přiváží špičky světové taneční a pohybové scény, opět zavítá do Plzně. Letos to bude v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, který se uskuteční od 15. do 25. června.

Festival naváže na bohatou nabídku předchozích ročníků a poprvé v západočeské metropoli uvede i takzvanou událost sezony, jež představuje nejvýznamnější osobnosti současného tance ze všech koutů světa. V Plzni tak vystoupí proslulý německý soubor Sasha Waltz & Guests, který uvede svou legendární inscenaci Travelogue I – Twenty to Eight.

„Toto je dílo o nás, našem životě, našem způsobu žití, o všech banálních činnostech i o jednoduchosti věcí. Chci ukázat krásu všedních věcí, krásu, kterou už nevnímáme. Naše realita se stává snem. Do tohoto díla jsme se pustili z nadšení pro filmy a jejich hvězdy. Rozhodli jsme se stát svými vlastními hrdiny, nedokonalými, ošklivými i krásnými, jak jen můžeme být. Zvláště mě inspirovaly filmy Andaluský pes od Luise Buñuela a Salvadora Dalího a Bout du Souffle od Jean-Luca Godarda,“ řekl o představení Sasha Waltz.

„Spolupráce s Tancem Praha je další ukázkou evropského rozměru plzeňského projektu, ale je zároveň otevřenou pozvánkou pro všechny diváky ke sdílení jedinečného večera. S trochou nadsázky říkáme, že DEPO2015, kde se představení Travelogue I – Twenty to Eight odehraje, je malý kus Berlína v Plzni. Díky Tanci Praha a souboru Sashi Waltz bude alespoň 15. června DEPO2015 opravdu velkým kusem Berlína,“ pozval na přestavení programový ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Sulženko.

Tanec Praha nabídne v Plzni i vrcholné dílo Histoire de l’imposture valonské dvojice Mossoux-Bonté. S místními umělci bude pracovat japonský choreograf a performer Yukio Suzuki nebo Alexandra Karabelas a Micha Purucker z Německa, originální česko-nizozemský site-specific projekt uvedou CreWcollective a Studio Zijspan. Tradičně festival uvede sérii představení pro děti.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 4. 6. 2015, Pecuch Martin