Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Přednáška o autismu vzbudila mimořádný zájem

Přednáška o autismu vzbudila mimořádný zájem

Přednáška o autismu vzbudila mimořádný zájem

Zdroj foto: Odbor sociálních služeb MMP

Sněmovní sál plzeňské radnice patřil ve čtvrtek odpoledne laické i odborné veřejnosti, více než 120 lidí zaplnilo sál do posledního místa. Mimořádný zájem rodičů, pedagogů, výchovných poradců i pracovníků v sociálních službách vzbudila přednáška na téma Autismus a sociální dovednosti. Ta je součástí projektu nazvaného Komplexní podpora rodin s PAS, jehož realizaci si objednal Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně u občanského sdružení ProCit, z.s.

„Problematika autismu a služeb směrem k lidem, kterým byla porucha autistického spektra diagnostikována, a zároveň k jejich nejbližším, je téma skloňované zvláště v poslední době ve všech pádech. Systematická osvěta, která vysvětluje, objasňuje a ukazuje cestu, je nezbytná. Proto vítám každý z podobných projektů sociálního odboru, který oslovuje veřejnost napříč, tedy od rodičů přes učitele až po sociální pracovníky. Potvrzuje se, že k podobným tématům je nutno přistupovat mezirezortně,“ zhodnotila akci Eva Herinková, náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a sociálních věcí, pod jejíž záštitou se projekt realizuje.

Přednáška o autismu vzbudila mimořádný zájem

Zveřejněno: 5. 6. 2015, Pecuch Martin