Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Předčasné volby do poslanecké sněmovny se…

Předčasné volby do poslanecké sněmovny se uskuteční ve dnech 25. a 26. října 2013

Pro volby do poslanecké sněmovny je v České republice zaregistrováno celkem 24 volebních stran, z toho na území Plzeňského kraje 18 s 357 kandidáty. V Plzeňském kraji bude pracovat 1 086 okrskových volebních komisí v 510 obcích včetně městských částí Plzně. Výsledky voleb za jednotlivé volební okrsky budou předávat v sobotu 26. října po 14. hodině jejich pověření zástupci sumarizačním útvarům Českého statistického úřadu na takzvaných přebíracích místech, která jsou zřízena v sídlech pověřených obecních úřadů, respektive městských částí statutárních měst. V Plzeňském kraji je jich 45 a výsledky bude zpracovávat 268 lidí.

Co je třeba k tomu, aby volič mohl uplatnit své volební právo?

Zejména musí mít platný osobní doklad, nejlépe občanský průkaz, respektive cestovní pas. Pokud se rozhodne volit mimo své trvalé bydliště, potřebuje k tomu mít vystavený volební průkaz, který obdrží od obecního úřadu.

Zveřejněno: 14. 10. 2013, Pecuch Martin