Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Pomozte vybrat nejkrásnější letničkovou směs

Pomozte vybrat nejkrásnější letničkovou směs

Letničková směs na Vinicích

Foto: Lucie Nižaradzeová

V těchto dnech opět vykvetly letničkové směsi, jež na dvanácti místech ve městě vysadila Správa veřejného statku města Plzně. Přestože docházelo v období sucha k pravidelné zálivce, záhony po letních měsících přestaly kvést a většina druhů zaschla. S přibývajícími dešťovými srážkami se nyní objevily nové květy, které Plzeňany těší svou barevností.

Všech osm druhů letničkových směsí je k vidění na jednom místě u Domu pohádek pod ulicí Na Chmelnicích. Vyseto bylo pět nových směsí, které nenesou prozatím žádný název. Lidé z nich mohou vybrat tu nejkrásnější, která bude pojmenována „Plzeň 2015“. Rovněž mohou navrhnout názvy i pro ostatní směsi.

Nápady je možné zasílat do 20. září na e-mailovou adresu andrejsova@plzen.eu. Padesát prvních návrhů bude odměněno drobnou pozorností. Vyhodnocení výsledku se uskuteční na konci září 2015.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 10. 9. 2015, Pecuch Martin