Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Podél Radbuzy vede naučná stezka

Podél Radbuzy vede naučná stezka

Ilustrační obrázek

Úspěšný projekt naučných říčních stezek na území města Plzně pokračuje. Ve středu 4. června 2014 v 17 hodin bude mezi kostelem sv. Mikuláše a papírenskou lávkou otevřena naučná stezka údolím Radbuzy. Návštěvníci se mohou těšit nejen na představení tištěného průvodce, který bude zájemcům zdarma k dispozici, ale i hudební vystoupení vokální skupiny Tutti Voci a komentovanou prohlídku k soutoku ve Štruncových sadech v doprovodu Jiřího Caise a Ladislava Voldřicha, kteří jsou autory textu. Informační tabule připravil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně v rámci mezinárodního projektu REURIS ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně.

„Stezka v sobě zahrnuje historicky bohaté území takzvaných plzeňských Benátek a celou řadu cenných budov s jedinečnou architekturou. Po opuštění centra Plzně nás zavede do zajímavých přírodních scenérií údolí Radbuzy,“ láká k vycházce podél řeky Jiří Cais z Krajského centra vzdělávání a jazykové školy v Plzni.

„Procházka od soutoku Radbuzy a Mže ve Štruncových sadech až k poslednímu zastavení nedaleko lávky Járy Cimrmana ve Lhotě zabere příjemné čtyři hodinky. Pokud se na prohlídku naučné stezky vypravíte první středu v měsíci, můžete si cestou odpočinout v Luftově zahradě na pravém břehu Radbuzy za Tyršovým mostem, jejíž návštěvu vřele doporučuji,“ doplňuje vedoucí ateliéru životního prostředí Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Pavlína Valentová.

Průvodce naučnou stezkou je již nyní k dispozici v elektronické podobě na webových stránkách města v kategorii eBooky. Tištěná verze bude zájemcům distribuována po akci prostřednictvím Turistického informačního centra na náměstí Republiky. Všechny stezky jsou vhodné pro pěší, cyklisty i maminky s kočárky.

Ilustrační obrázek - jez Doudlevce

Jez v Doudlevcích (foto: M. Kopecký)

Zveřejněno: 28. 5. 2014, Pecuch Martin