Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Podél Radbuzy vede naučná stezka
Přečíst článek nahlas

Podél Radbuzy vede naučná stezka

Ilustrační obrázek

Úspěšný projekt naučných říčních stezek na území města Plzně pokračuje. Ve středu 4. června 2014 v 17 hodin bude mezi kostelem sv. Mikuláše a papírenskou lávkou otevřena naučná stezka údolím Radbuzy. Návštěvníci se mohou těšit nejen na představení tištěného průvodce, který bude zájemcům zdarma k dispozici, ale i hudební vystoupení vokální skupiny Tutti Voci a komentovanou prohlídku k soutoku ve Štruncových sadech v doprovodu Jiřího Caise a Ladislava Voldřicha, kteří jsou autory textu. Informační tabule připravil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně v rámci mezinárodního projektu REURIS ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně.

„Stezka v sobě zahrnuje historicky bohaté území takzvaných plzeňských Benátek a celou řadu cenných budov s jedinečnou architekturou. Po opuštění centra Plzně nás zavede do zajímavých přírodních scenérií údolí Radbuzy,“ láká k vycházce podél řeky Jiří Cais z Krajského centra vzdělávání a jazykové školy v Plzni.

„Procházka od soutoku Radbuzy a Mže ve Štruncových sadech až k poslednímu zastavení nedaleko lávky Járy Cimrmana ve Lhotě zabere příjemné čtyři hodinky. Pokud se na prohlídku naučné stezky vypravíte první středu v měsíci, můžete si cestou odpočinout v Luftově zahradě na pravém břehu Radbuzy za Tyršovým mostem, jejíž návštěvu vřele doporučuji,“ doplňuje vedoucí ateliéru životního prostředí Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Pavlína Valentová.

Průvodce naučnou stezkou je již nyní k dispozici v elektronické podobě na webových stránkách města v kategorii eBooky. Tištěná verze bude zájemcům distribuována po akci prostřednictvím Turistického informačního centra na náměstí Republiky. Všechny stezky jsou vhodné pro pěší, cyklisty i maminky s kočárky.

Ilustrační obrázek - jez Doudlevce

Jez v Doudlevcích (foto: M. Kopecký)

Zveřejněno: 28. 5. 2014, Pecuch Martin

Doprava v Plzni