Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Po prezidentu Zemanovi navštívil Plzeň…

Po prezidentu Zemanovi navštívil Plzeň premiér Sobotka

Setkání premiéra s primátorem Baxou a ekonomickým náměstkem Zrzaveckým

Při své návštěvě Plzně zavítal premiér Bohuslav Sobotka na radnici, kde se krátce setkal s primátorem Martinem Baxou a ekonomickým náměstkem primátora Martinem Zrzaveckým. „Plzeň je městem prosperujícím, ale neznamená to, že nemáme problémy,“ prohlásil na začátku setkání primátor Martin Baxa. S předsedou vlády debatovali především nad tématy, kde se role státu a samosprávy propojují. Diskuse se tak dotkla evropských finančních prostředků pro příští programovací období, podpory výzkumu, registru smluv, novely odpadového zákona nebo regulace hazardu. Pozvání premiéra na zahájení projektu Evropské hlavní město kultury 2015 a na otevření nové divadelní budovy doprovodila prosba o podporu tomuto projektu, kterému předešlá vláda podle zástupců města nakloněna příliš nebyla.

Premiéra při jeho návštěvě doprovázel ministr vnitra Milan Chovanec. Z radnice odjel Bohuslav Sobotka na zahájení sněmu Hospodářské komory České republiky, kterého se zúčastnili i primátor Martin Baxa a náměstek Martin Zrzavecký.

Před polednem se premiér Sobotka v doprovodu náměstka primátora Martina Zrzaveckého zastavil na staveništi spalovny komunálního odpadu v Chotíkově. Stavbu, kterou buduje Plzeňská teplárenská, si prohlédl a jejím zástupcům přislíbil podporu současné vlády a především ministerstva životního prostředí. Získání dotace z Evropské unie na stavbu spalovny ve výši 450 milionů korun totiž znemožňuje fakt, že Česká republika nemá schválený plán odpadového hospodářství a zákon o odpadech.

Zveřejněno: 22. 5. 2014, Pecuch Martin