Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňští umělci vystavují v Bavorsku

Plzeňští umělci vystavují v Bavorsku

Vernisáž výstavy Barva na ulici se uskutečnila v úterý 7. května 2024 na Nové radnici v bavorském Weidenu. Akce, na níž se podílejí plzeňští a bavorští umělci, se za město Plzeň zúčastnila radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče Eliška Bartáková, za město Weiden primátor Jens Meyer a další radní, předsedkyně Hornofalckého uměleckého spolku Irene Fritz, vystavující výtvarníci z weidenského spolku a kurátorky projektu za Unii výtvarných umělců Plzeň Anna Arnetová a Květoslava Monhartová a také člen unie Lukáš Hašek.

240510_Barva_na_ulici_Weiden_2

Zdroj fotografií: kancelář radní E. Bartákové

Město Weiden nabídlo ve spolupráci s Hornofalckým uměleckým spolkem možnost vystavovat díla na venkovní fasádě Nové radnice již potřetí. Všechny výtvory jsou z ročníku 2023 a na téma přítomnost. „Zástupci města Weiden a výtvarného spolku jsou nadšeni, že mohou tímto způsobem představit tvorbu českých i německých výtvarníků současně. Spolupráci s naší výtvarnou unií si velice cení, a to mohu jen přivítat,“ sdělila Eliška Bartáková.

240510_Barva_na_ulici_Weiden_1

Výstava Barva na ulici má dlouholetou tradici, pořádá se každoročně. Letošní již 17. ročník se bude konat v létě v Proluce v Křižíkových sadech v Plzni a 5. ročník na Náplavce. Na akci se podílejí svojí tvorbou umělci z řad Unie výtvarných umělců Plzeň, výtvarníci tvořící mimo Unii výtvarných umělců Plzeň (mladí umělci), umělci Hornofalckého uměleckého spolku z Weidenu a nově také umělci z Profesního sdružení výtvarných umělců Dolní Bavorsko, Horní Falc z Regensburgu.

Editace textu: Barbora Hájková

Zveřejněno: 10. 5. 2024, Martin Pecuch