Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňští strážníci odjíždí pomáhat do Ústí…

Plzeňští strážníci odjíždí pomáhat do Ústí nad Labem

Ilustrační fotografie

Deset strážníků městské policie dnes v podvečerních hodinách opouští Plzeň, aby vypomohli svým kolegům z Ústí nad Labem s plněním úkolů obecní policie. „Rozhodnutí pomoci městu Ústí nad Labem vzhledem ke kritické povodňové situaci, která tam je, bylo rychlé,“ uvádí primátor Martin Baxa s tím, že nabídku přijal ústecký primátor Vít Mandík se slovy, že takovou pomoc určitě vítá.

Jak dlouho se v Ústí nad Labem plzeňští strážníci zdrží, zatím není zcela jasné. „Počítáme se sedmi dny. Operativně budeme potřebnost našich strážníků vyhodnocovat a o případném prodloužení jejich využití rozhodneme podle aktuální situace,“ sdělil velitel plzeňských strážníků Marek Šilhan.

Zveřejněno: 6. 6. 2013, Pecuch Martin