Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňští plavci jsou vicemistři České…

Plzeňští plavci jsou vicemistři České republiky

Foto: Plavecký klubu Slávie VŠ Plzeň

O velikonočním víkendu vyvrcholilo finálovým závodem v Plzni v Bazénu Slovany Mistrovství České republiky družstev. Družstvo žen i mužů Plaveckého klubu Slávie VŠ Plzeň se stalo vicemistrem České republiky.

V soutěži družstev bylo přihlášeno celkem 75 týmů, do finále se probojovalo osm nejlepších z celé České republiky. Jen pět týmů postavilo do boje jak mužský, tak i ženský tým, jedním z těchto týmů byl i plzeňský plavecký klub a oba týmy se probojovaly přes krajská kola a semifinále až do závěrečného finále. Jediný tým v rámci celé České republiky, který má na stupních vítězů družstvo mužů i žen, a to už 3 roky po sobě, jsou plavci PK Slávie VŠ Plzeň. V roce 2015 to bylo stříbro a bronz, o rok později dvakrát bronz a v letošním roce dvakrát stříbro.

Mezi ženami se radoval tým Bohemians Praha a v mužské kategorii obhájili titul plavci Komety Brno.

Zveřejněno: 19. 4. 2017, Pecuch Martin