Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňští házenkáři se stali mistry extraligy…

Plzeňští házenkáři se stali mistry extraligy, vybojovali třetí titul v řadě

Zdroj fotografií: www.facebook.com/TalentPlzenHazenaoficialniStranka

Hráči Talentu M.A.T. Plzeň ovládli potřetí v řadě házenkářskou extraligu, ve finálové sérii zdolali v neděli 29. května pražskou Duklu, nejlepší tým základní části ligy, 3:1 na zápasy. Vybojovat zlatý hattrick byl podle vedení klubu náročný úkol, v sezoně hráčům nepřálo štěstí a potýkali se s několika zraněními. Po domácí výhře 24:19 ale zvedli nad hlavu vítězný pohár. Na podzim chce Talent uspět i v evropských pohárech.

„Byl to strašně náročný zápas. Dukla se vydala ze všech sil a hrála výborně. V prvním poločase jsme měli problém s proměňováním. Tomáš Petržala chytal perfektně,“ řekl na svazovém webu pětačtyřicetiletý brankář Radek Motlík, který z Plzně odchází a bude hrát na Slovensku za Považskou Bystricu. „Nemyslel jsem na to, že jdu pryč. Chtěl jsem prostě vyhrát třetí titul v Plzni,“ dodal plzeňský kapitán.

Tým i nadále povede kouč Martin Šetlík, který jako hráč i trenér získal s klubem už pátý titul, v historii jich plzeňští házenkáři vybojovali celkem šest. Z Plzně kromě Motlíka odchází i Petr Linhart do francouzského Toulouse, naopak do týmu se vrací brankář Jan Štochl z angažmá v Německu.

Pro Plzeň jde o skvělou sportovní sezonu, před několika týdny slavili zisk titulu fotbalisté FC Viktoria Plzeň, v hokejové extralize vybojoval tým HC Škoda Plzeň bronz.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 30. 5. 2016, Pecuch Martin