Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňský půlmaraton zasáhne v sobotu do…

Plzeňský půlmaraton zasáhne v sobotu do městské dopravy

V sobotu 10. října se uskuteční běžecký závod Plzeňský půlmaraton, který přeruší provoz tramvajových, trolejbusových a autobusových linek na náměstí Republiky a na Anglickém nábřeží. Konkrétně se omezení dotknou linek číslo 1, 2, 13, 20 a 33. V případě tramvají bude od 12:50 do 16:00 přerušen jejich provoz přes náměstí Republiky v obou směrech.

Tramvaje:

Tramvaje linky číslo 1 budou jezdit v úseku, a to Slovany – Hlavní nádraží a Bolevec – U Synagogy – Sady Pětatřicátníků (s otočením přes Palackého ulici), tramvaje linky číslo 2 budou jezdit v úseku Světovar – Hlavní nádraží a Skvrňany – U Synagogy – Sady Pětatřicátníků (s otočením přes Palackého ulici).

Autobusy linky číslo 1/2A zajistí provoz mezi zastávkami Sady Pětatřicátníků (autobusová linka číslo 41 – směr Vinice) a Pařížská (trolejbusová linka číslo 16 směr centrum).

Zastávky autobusu 1/2A směr Pařížská:

• Sady Pětatřicátníků (autobusová linka číslo 41 – směr Vinice)
  • Na Rychtářce (autobusová linka číslo 28 – směr Doubravka)
  • Pařížská (trolejbusová linka číslo 16 směr Bory)

Zastávky autobusu 1/2A směr sady Pětatřicátníků:

• Pařížská (trolejbusová linka číslo 16 směr Bory)
  • Mrakodrap (trolejbusová linka číslo 16 směr Bory)
  • U Práce (trolejbusová linka číslo 16 směr Bory)
  • Sady Pětatřicátníků (autobusová linka číslo 41 – směr Vinice)

Zastávky linek číslo 1 a 2 Hlavní pošta; Náměstí Republiky a Anglické nábřeží budou po dobu odklonu zrušeny. Cestující si po vzájemném přestupu mezi tramvajemi linky č. 1 a 2 a autobusy náhradní dopravy linky číslo 1/2A označí jízdenku na opačném konci. Po druhém přestupu je platná jízdenka označená na obou koncích.

Trolejbusy:

Z důvodu pořádání akce Plzeňský půlmaraton na Anglickém nábřeží dojde 10. října od 12:30 do 16:00 hodin k obousměrnému odklonu trolejbusové linky číslo 13 mezi zastávkami Gambrinus a U Radbuzy přes Šumavskou ulici a Americkou třídu. Ve směru do Doubravky bude zřízena náhradní zastávka Prokopova v Prokopově ulici. Trolejbusy dále odbaví v zastávkách Pařížská; Hlavní nádraží a Železniční poliklinika. Zastávky linek číslo 13 Goethova; Muzeum; Anglické nábřeží a U Prazdroje budou po dobu odklonu zrušeny.

Autobusy:

Trasa závodu protíná v okolí náměstí Republiky trasy linek číslo 20, 33, které budou od 12:30 do 16:00 vedeny po následujících objízdných trasách.

Linka číslo 20 pojede ve směru od Bílé Hory z Malické ulice na rondel, ze kterého sjede na most generála Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké až k Mrakodrapu, kde se spoj otočí zpět do stálé trasy linky číslo 20 ve směru na Bílou Horu. Zastávky linky číslo 20 Otýlie Beníškové;  Náměstí Republiky a Muzeum budou po dobu odklonu linky zrušeny a spoje linky číslo 20 budou ve směru od Bílé Hory odbavovat v zastávkách Sady Pětatřicátníků; U Práce a Mrakodrap (myšlena zastávka směr k hlavnímu nádraží).

První spoj vedený po objízdné trase bude spoj s odjezdem z Bílé Hory v 12:25. První spoj vedený opět po stálé trase pojede z Bílé Hory v 16:10.

Linka číslo 33 bude obousměrně odkloněna z rondelu na most generála Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké a Goethovy ulice. Zastávky Rondel (směr Muzeum v ulici Otýlie Beníškové); Otýlie Beníškové; Náměstí Republiky a Muzeum budou po dobu odklonu zrušeny. Spoje linky číslo 33 budou odbavovat cestující obousměrně v zastávkách Rondel (zastávka ve sjezdové rampě z rondelu ve směru do sadů Pětatřicátníků); Sady Pětatřicátníků; Mrakodrap a Goethova. Do zastávky linek číslo 10, 13, 14 bude přeložena po dobu závodu zároveň konečná výstupní a nástupní zastávka Muzeum.

První spoje vedené po objízdné trase budou ty s odjezdem z počátečních zastávek v 12:30. První spoje vedené opět po stálé trase pojedou z počátečních zastávek v 16:00.

• Další informace najdete na stránkách PMDP.
Zveřejněno: 9. 10. 2015, Pecuch Martin