Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňský půlmaraton vyhrál Keňan Maiyo

Plzeňský půlmaraton vyhrál Keňan Maiyo

Téměř šest set běžců se za bohatého zájmu diváků postaralo o sportovní atmosféru Plzeňského půlmaratonu, který se pošesté první říjnovou sobotu konal v Plzni. Navíc sto závodníků reprezentovalo celkem 34 firemních štafet a padesát dětí se společně s rodiči zúčastnily  1,8 km dlouhého doprovodného nesoutěžního Rodinného běhu. Součástí doprovodného programu byl  závod koloběžek Koloběhran s téměř dvěma stovkami účastníků.

Vítězem Plzeňského půlmaratonu se stal Stanley Kiprop Maiyo z Keni v novém traťovém rekordu 1:05:05. Druhý doběhl se ztrátou 10 sekund Julius Kiprono Lagat a třetí o dalších 34 sekund Zsolt Koszár. Nejrychlejším českým závodníkem byl čtvrtý Jan Kreisinger z AK Kroměříž. Druhým nejlepším českým závodníkem se stall plzeňský Tomáš Eisner. Jako vítěz v závodu žen doběhla keňská běžkyně Gladys Jepkurui Biwott v novém traťovém rekordu 1:16:37. Druhé místo vybojovala Ivana Sekyrová a na třetí příčce se umístila Iveta Fořtová. Vítězi jednotlivých věkových kategorií se stali Tomáš Křivohlávek, Stanley Kiprop Maiyo, Mulugeta Serbessa, Václav Dius, Zdeněk Rus, Gladys Jepkurui Biwott, Ivana Sekyrová a Pavlína Procházková. Závod firemních štafet vyhrála štafeta Wikov MGI. Na třetím místě se mezi více než třicítkou štafet umístila štafeta Magistrátu města Plzně ve složení Richard Kotáb, Václav Prokop, Milan Ungr.

Plzeňský maraton se konal pod záštitou radní pro oblast školství, mládeže, sportu a životního prostředí Ireny Rottové.