Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňský Prazdroj navštívilo loni rekordních…

Plzeňský Prazdroj navštívilo loni rekordních 275 tisíc návštěvníků

Návštěvnické trasy Plzeňského Prazdroje jsou jedním z hlavních cílů turistů, kteří přijíždějí do plzeňského regionu. Kromě tuzemských návštěvníků, kterých bylo v loňském roce přibližně 65 %, navštívili Plzeňský Prazdroj hosté z více než 107 států. K tradičně nejpočetnější skupině patří němečtí turisté, cestovatelé z Tchaj-wanu, Ruska a nově i Velké Británie. Silnou skupinu představovali také návštěvníci z Estonska a Litvy. Výjimkou ale nejsou ani návštěvníci z Jižní Koreje, Brazílie, Austrálie, Argentiny a jihovýchodní Asie, Zimbabwe, Konga či z Madagaskaru.

Počet návštěvníků, kteří zavítali na turistické trasy v loňském roce, vzrostl v meziročním srovnání o více než 2 %. Pivovar Prazdroj, Gambrinus, Pivovarské muzeum a prostory Plzeňského historického podzemí navštívilo celkem více než 275 tisíc příznivců pivní turistiky. Nejvíce k prohlídkám lákaly letní měsíce, kdy byla pro návštěvníky připravena celá řada kulturně společenských akcí.

Více informací o pivovaru najdete na www.prazdroj.cz

Zveřejněno: 28. 1. 2014, Pecuch Martin