Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňský kraj je po Praze druhým nejlepším…

Plzeňský kraj je po Praze druhým nejlepším místem pro život

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Plzeňský kraj obsadil druhé místo v každoročním srovnávacím výzkumu Místo pro život, který hodnotí kvalitu života ve všech 14 krajích. Předčilo jej pouze hlavní město Praha, které se zároveň stalo Skokanem roku, tedy krajem, který v uplynulém roce při hodnocení zaznamenal největší pozitivní změnu.

Oproti ostatním krajům ten Plzeňský vede především v počtu dětských hřišť, dobrovolných hasičů či atraktivitě vysokých škol, kdy vysokým školám ve svém regionu zůstane věrný každý druhý student.  Také pracovních příležitostí je tu více než v ostatních krajích ČR. Neplatí to však pro zdravotně postižené, v čemž si Plzeňský kraj oproti loňsku pohoršil. Nemocnice mají dostatečnou lůžkovou kapacitu a také počet odmítnutých žádostí v zařízeních pro seniory je skoro o třetinu nižší než jinde. Plzeňané dýchají čistší vzduch a vyprodukují vůbec nejméně komunálního odpadu. Jako slabiny se naopak jeví počet kilometrů silnic a dálnic, počet kilometrů železnic, počet koupališť a bazénů nebo počet podnikového odpadu v kilogramech na obyvatele. Vůbec nejhůře byl kraj hodnocen v oblasti rozvoje infrastruktury, kde skončil na posledním místě.

Projekt Místo pro život je srovnávacím výzkumem, který mapuje kvalitu života obyvatel v jednotlivých regionech České republiky. Prostřednictvím statistických dat se podrobně zaměřuje na oblasti, jako je zdraví a sociální sféra, ekologie a příroda, péče o děti a vzdělávání, volnočasové aktivity a turismus, rozvoj infrastruktury, občanská společnost a tolerance, podmínky práce či bezpečnost.

Více informací najdete na www.mistoprozivot.com

 

Zveřejněno: 7. 11. 2013, Mařanová Helena

Významné akce města Plzně

Inovujeme Plzeň
7. 6. 2024 - 8. 6. 2024
Inovujeme Plzeň
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni