Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňský atletický stadion ve Skvrňanech je…

Plzeňský atletický stadion ve Skvrňanech je Stavbou roku Plzeňského kraje 2013

Atletický stadion ve Skvrňanech

Fotogalerie ze slavnostního otevření

Atletický stadion ve Skvrňanech, revitalizované náměstí ve Stříbře a přístavba sušického muzea se staly Stavbami roku Plzeňského kraje 2013. Celkem soutěžilo 28 staveb v pěti kategoriích.

„Kvalita staveb je pořád stejná. Nemohu říct, že by ustupovala, přestože finančních prostředků u investorů tolik není. Letos se v soutěži objevily výrazné stavby, ale i drobné projekty obcí. Například rekonstrukce návsi v Chříči. Díky ní střed obce výrazně ožil,“ uvedl předseda poroty Miloslav Michalec z krajského odboru regionálního rozvoje.

Podruhé byla v soutěži udělena Cena veřejnosti, kterou nejvíce zaujala obnova ostrova Santos v Sušici. Cenu hejtmana získala památková obnova komplexu pivovaru v Plasích. Primátor Martin Baxa ocenil rekonstrukci továrního objektu na science centrum Techmania.

Výsledky soutěže byly vyhlášeny ve středu 28. května při slavnostním večeru v Měšťanské besedě.

Zveřejněno: 29. 5. 2014, Pecuch Martin