Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňskou radnici navštívili zástupci…
Přečíst článek nahlas

Plzeňskou radnici navštívili zástupci krajských i bavorských seniorských spolků

241021_Seniori_Regen_1

Fotografie: M. Pecuch

Zástupci Krajské rady seniorů Plzeňského kraje a Rady seniorů okresu Regen navštívili ve středu 16. října 2024 plzeňskou radnici. Delegaci přivítal radní pro oblast sociální a aktivní život seniorů Jiří Šrámek. Tématem zdvořilostní návštěvy byly třeba aktivity obou spolků, kultura nebo život v Plzni.

241021_Seniori_Regen_2

„Vítám vás na naší krásné renesanční radnici. Těší mě, že jste přijali pozvání od našich seniorů. Chtěl bych vám všem poděkovat, protože vaše činnost pomáhá mnohým lidem udržovat se v kondici právě díky setkávání se nebo prostřednictvím zájmových i vzdělávacích aktivit. Město Plzeň podporuje aktivity našich seniorů dlouhodobě a v této podpoře budeme určitě pokračovat i nadále,“ uvedl radní Šrámek.

241021_Seniori_Regen_3

Předsedkyně regenských seniorů Christine Kreuzer poděkovala za pozvání a připomněla, že lidé z obou spolků za roky setkávání navázali mnohá přátelství a všechny pozvala na setkání, které se koná v Bavorské Rudě a poprvé v historii spolku na něj přispěla Evropská Unie. Na závěr návštěvy předal hostům radní Šrámek dárky. Kromě radnice si hosté prohlédli v Plzni například také Velkou synagogu.

Text: Barbora Hájková

Zveřejněno: 21. 10. 2024, Martin Pecuch

Plzeňské oslavy vzniku republiky
28. 10. 2024 - 28. 10. 2024