Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňské školy získají výukové filmové…

Plzeňské školy získají výukové filmové dokumenty ze života zvířat

Přírodovědně-vlastivědné video pro děti v mateřských školách a na prvním stupni základních škol v Plzni s názvem „Co se děje kolem nás…?“ vydal Dobrovolný ekologický spolek na ochranu ptactva a Záchranná stanice živočichů Plzeň. Projekt podpořil částkou 100 tisíc korun městský nadační fond Zelený poklad, díky tomu plzeňské školy dostanou výukové dokumenty zcela zdarma.

Pořad dlouhý přes 80 minut čítá celkem pět příběhů a deset doprovodných klipů z reálného života divokých zvířat a přírody. Dětem se představí bobr evropský Břetislav, užovka Simona, čáp Kamil, vlaštovka Vlaďka a sele divokého prasete Otík. Hlasy zvířatům propůjčili Josef Somr, Taťjana Medvecká, Jiří Lábus, Pavel Liška a Martha Issová.

Plzeňské školy získají výukové filmové dokumenty ze života zvířat

„Filmové dokumenty pro malé i velké diváky jsou plné informací z oblasti biologie a zeměpisu, natočené v místech, která možná lidé i poznají. Výukový materiál je určený nejen dětem, ale všem, kteří se chtějí něco dozvědět a nebojí se podívat na věci kolem nás tak, jak se opravdu staly,“ vysvětlila Dagmar Svobodová Kaiferová, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Plzně.

Podle tvůrců projektu by video mohlo zaujmout opravdu každého, především díky výborné kameře, svižnému střihu, odborně zpracovaným textům, jedinečné hudbě a příběhům i originálně namluveným komentářům.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 13. 12. 2016, Kriegerová Eva