Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňské fotbalové legendy zavzpomínaly na…

Plzeňské fotbalové legendy zavzpomínaly na svá úspěšná léta

Plzeňské fotbalové legendy

Pravidelného setkání s fotbalovými legendami FC Viktoria Plzeň se zúčastnil primátor Martin Baxa a radní pro sport Irena Rottová. Symbolických jedenáct hráčů přijalo pozvání a v prostorách plzeňské radnice zavzpomínali na své fotbalové úspěchy.

„Splnil se sen, na který jsme všichni čekali. Dočkali jsme se nového stadionu a na našem hřišti hrál FC Bayern Mnichov. K čemu by ale byl nový stadion, kdyby neměl fotbal tak obrovskou, stoletou tradici a kdybyste ho vy v minulých desetiletích nevytvářeli. Za to bych vám chtěl poděkovat, i na vašich hráčských výkonech stojí to, co my teď slavíme,“ poděkoval fotbalovým legendám primátor Martin Baxa.

Šlo o tradiční setkání v přátelském duchu, které každoročně pořádá radní Irena Rottová. Zavzpomínalo se také na udělení první červené karty v historii tehdejšího československého ligového fotbalu poté, co byly v roce 1971 zavedeny. O tu se zasloužil Ivan Bican, současný člen Staré gardy Viktorie.

Zveřejněno: 18. 9. 2014, Pecuch Martin