Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňská zoo má atraktivní přírůstek,…

Plzeňská zoo má atraktivní přírůstek, získala dvě roční lvice

Lvice (foto: Zoo Plzeň)

Fotografie: Zoo Plzeň

Lvice (foto: Zoo Plzeň)Plzeňská zoologická zahrada získala dvě roční berberské lvice, přicestovaly z německé zoo v Hannoveru. Nové přírůstky, lvice Tamika a Neyla, se narodily loni 1. července a zoo si od nich slibuje odchování vlastních mláďat. Předchozí lvice, jež nikdy mláďata neodchovala, odcestovala do jiné zoo.

Podle mluvčího plzeňské zoologické zahrady Martina Vobruby se od poloviny 70. let minulého století v Plzni lvíčata odchovat nepodařilo. „Posledních zhruba 40 let zde také vždy žil jen pár lvů, trio bude podstatně blíže přírodě a zvýší šanci na odchov. Matýskovi je teprve pět a půl, a tak se máme na co těšit,“ uvedl Martin Vobruba.

Berberští lvi jsou v Plzni chováni od roku 2002, postupně tak návštěvníci viděli Vilíka, Zuoinu, Lekyshu a Matýska. První lvíčata v Plzni byla k pozorování ještě v doudlevecké zoo IRIS.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 21. 9. 2015, Pecuch Martin