Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňská senior akademie se rozšiřuje do…

Plzeňská senior akademie se rozšiřuje do dalších obvodů

Plzeňská senior akademie (foto: Pužmanová)

Bezpečnostně preventivní a vzdělávací program „Plzeňská senior akademie“ se po úspěšných ročnících rozšiřuje do dalších dvou městských obvodů. Program ve druhém a třetím plzeňském obvodě již absolvovalo více než sto zájemců, nově se do něj mohou zapojit občané Městského obvodu Plzeň 1 a Plzeň 4. Projekt ve spolupráci s jednotlivými obvody připravuje Městská policie Plzeň, zaměřuje se na vzdělávání široké veřejnosti z řad seniorů a osob se zdravotním postižením.

Program tvoří osm přednáškových bloků s názvy Seznámení s Městskou policií Plzeň, Jak si nenechat ublížit, Nebezpečí prodejních akcí, Kriminalita v praxi, Domácí násilí, Bezpečně v silniční dopravě, Zvládání mimořádných událostí a Základy právní pomoci. Součástí jsou exkurze do operačního střediska městské policie, požární stanice nebo do útulku pro zvířata v nouzi. Projekt trvá tři měsíce, přednáškové bloky s exkurzemi jsou realizovány vždy jeden den v týdnu. Účastníci na závěr kurzu získají absolventský list, informační materiály a propagační předměty. Projekt je pro seniory a osoby ZTP zcela zdarma.

Ilustrační foto

Zahájení programu pro občany Městského obvodu Plzeň 1 se uskuteční 1. září ve 13 hodin v L-Klubu při Obvodní knihovně Lochotín (Studentská 22). Přihlášky jsou přijímány na Úřadu městského obvodu Plzeň 1, Alej Svobody 60, v kanceláři sociálního odboru č. 208, telefon 378 036 087.

Zahájení pro občany Městského obvodu Plzeň 4 se uskuteční 20. září ve 13 hodin v zastupitelském sále Úřadu městského obvodu Plzeň 4 (Mohylová 55). Přihlášky jsou přijímány na informacích úřadu, telefon 378 031 114.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 21. 7. 2016, Pecuch Martin