Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňská radnice vyhlásí čtyřleté granty v…

Plzeňská radnice vyhlásí čtyřleté granty v oblasti kultury

Ilustrační foto

Plzeňská radnice vyhlásí Čtyřletý dotační program v oblasti kultury na léta 2016 až 2019, uvolní na něj pro každý rok 32 milionů korun. V uplynulých letech takto byly financovány například Divadlo pod lampou, Galerie města Plzně, Plzeňská filharmonie, kontinuální činnost Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti, sdružení JOHAN ale i akce typu Festival českých filmů Finále, Jazz bez hranic, Animánie a další.

„Jako jedno z mála měst v České republice tímto Plzeň uplatňuje dotační politiku srovnatelnou s evropskými standardy, kulturním subjektům nenapojeným přímo na městský rozpočet dává jistotu kontinuálního financování, a to vždy na čtyři roky. Program je pro ně klíčovou formou podpory,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Baxa, jenž má oblast kultury na starost.

Vyhlašovaný dotační program navazuje na čtyřleté dotační programy odboru kultury poskytované na období 2008 až 2011 a dále na období 2012 až 2015. V případě prvního udílení čtyřletých grantů si peníze rozdělilo 12 žadatelů, pro roky 2012 až 2015 se jednalo o 25 subjektů.

„Tato forma podpory kultury se nám osvědčila. Přestože je soutěž pro žadatele velmi náročná, těm úspěšným dává jistotu víceletého financování,“ doplnil Martin Baxa. Termín zveřejnění vyhlášeného dotačního programu je 25. květen. Žádosti o dotaci mohou subjekty podávat až do 13. července. O žádosti bude rozhodnuto do konce roku.

Město uděluje dotace na činnost kulturních organizací, kde je zakladatelem nebo spoluzakladatelem. Dále jde i o subjekty, které poskytují významnou veřejnou službu v oblasti rozvoje kultury, dotace je určena také na významné kulturní a umělecké projekty, a to dlouhodobé nebo se pravidelně opakující.

Zveřejněno: 22. 5. 2015, Pecuch Martin