Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeňská PechaKucha Night se uskuteční v…

Plzeňská PechaKucha Night se uskuteční v bývalé elektrárně pivovaru

Ilustrační obrázekPatnáctá PechaKucha Night Plzeň tentokrát pozve návštěvníky za brány Plzeňského Prazdroje. Pravidelné setkání s inspirativními tvůrci oživí prostor bývalé elektrárny pivovaru a původní originální sudárny. Deset hostů z oblasti designu, umění či architektury odprezentuje ve formátu 20 snímků, kde se každému věnuje pouze 20 vteřin, svou práci a projekty. Představí se například Petra Ptáčková patřící k nejmladší generaci talentovaných českých návrhářů, jež uspěla i v zahraničí, nebo vyhledávaný reklamní fotograf Tomáš Třeštík. Akce se zúčastní také zakladatelé PechaKucha, architekti Astrid Klein a Mark Dytham, kteří projekt vymysleli v roce 2003 v Tokiu.

„Na jubilejní plzeňskou PechaKucha Night jsme pozvali všechny hosty, kteří se zúčastnili předchozích setkání, a také další organizátorské týmy z celé České republiky,“ uvedla hlavní koordinátorka Alice Slavíčková. Vzhledem k omezenému a jindy zcela nepřístupnému prostoru je k dispozici pouze 800 míst. Poslední vlna předprodeje vstupenek bude zahájena ve středu 11. listopadu.

Lidé mají možnost podívat se do dalšího zapomenutého místa v Plzni v pátek 27. listopadu v tradičním čase 20:20 hodin. Akci organizuje občanské sdružení k světu., které svými projekty probouzí a mění netradiční budovy, veřejný prostor i parky.

Aktuální informace jsou k dispozici na facebooku PechaKucha Night Plzeň.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 5. 11. 2015, Pecuch Martin