Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň vystavuje v Depo2015 první část svého…

Plzeň vystavuje v Depo2015 první část svého rodinného fotoalba

Foto z výstavy

Jaký byl a je každodenní život Plzeňanů? Jak tráví volný čas dnes, kam jezdívali na víkendy, kde se v Plzni nejraději setkávají? Cílem unikátního projektu Plzeňské rodinné fotoalbum je rozpoznání identity a charakteru města skrze vytvoření rodinného fotoalba na základě sběru starých i současných fotografií od obyvatel Plzně. První výběr snímků nabízí ode dneška výstava s podnázvem Skryté město, která bude v prostorách DEPO2015 k vidění do 17. července.

„Fotoalbum najdete v současné době snad v každé rodině. A v Plzni jsme, řečeno v nadsázce, jedna velká rodina. Bylo tedy nasnadě, abychom si fotoalbum pořídili a ukázali tak sounáležitost k místu, kde žijeme, pracujeme, bavíme se, máme své přátele,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Martin Baxa.

Inspirací pro Plzeňské rodinné fotoalbum byl francouzský projekt s názvem Chercheurs de Midi, který se konal jako součást programu Evropského hlavního města kultury Marseille-Provence 2013. Jeho autorem byl Jean-Pierre Moulères, jehož společnost Plzeň 2015 přizvala, aby asistoval při první fázi projektu, a bude i kurátorem druhé výstavy Plzeňského rodinného fotoalba na podzim tohoto roku.

Podle kurátorky výstavy Kristýny Jirátové bylo již v Plzni nasbíráno kolem 2000 fotografií. Lidé mají ale i dále možnost až do června ukládat své snímky na webové stránky http://fotoalbum.plzen.eu.

Zveřejněno: 16. 4. 2015, Pecuch Martin