Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň se v souvislosti se zápasem proti…

Plzeň se v souvislosti se zápasem proti Neapoli prezentuje v nejčtenějším italském deníku

Italský sportovní deník „La Gazzetta dello Sport“ láká italské fanoušky na cestu do Plzně. Nabádá fotbalové nadšence, kteří vyrazí z italské Kampánie na západ Čech fandit svému klubu v odvetě vyřazovací části Evropské ligy, aby spojili návštěvu fotbalu s prohlídkou města.

Plzeň se zde představuje jako metropole západních Čech s bohatou nabídkou turistických atraktivit a výjimečnou pivovarskou tradicí.  Píše se zde také o sportovním zázemí města, dlouhodobé oblibě hokeje, a samozřejmě o fotbalové euforii, která provází úspěchy plzeňské Viktorky v posledních dvou letech.  Čtenář se dále dozví, že na rozdíl od zápasu s milánským AC v prosinci 2011, nebudou muset fanoušci cestovat do Prahy, neboť stadion ve Štruncových sadech se v loňském roce výrazně proměnil a díky investici města Plzně se z něj stal stánek ryze fotbalový.

Na co článek italské fanoušky do Plzně láká?

Pokud se chystáte do Plzně fandit svému klubu, vězte, že se máte na co těšit.  Největší plzeňská lákadla, jimiž jsou světoznámý pivovar Plzeňský Prazdroj a historické centrum města, leží jen několik kroků od fotbalového stadiónu, který bude hostit zápas domácí FC Viktorie s Neapolí. Během procházky srdcem města byste neměli minout chrám sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v České republice. Měří více než 102 metrů, a když vyšlápnete přes 300 schodů, nabídne se vám z jejího ochozu nezapomenutelný pohled na město. Chcete si fotbalovou štěstěnu trochu pojistit? Pak si nezapomeňte sáhnout na stříbrného andělíčka na mříži chrámu, který podle pověsti přináší štěstí. (úryvek ze článku).

Ilustrační obrázek: screen www.gazzetta.it

Ilustrační obrázek: screen www.gazzetta.it

Zveřejněno: 14. 2. 2013, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni