Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň se na jednu noc stane centrem…

Plzeň se na jednu noc stane centrem popularizace vědy

Ilustrační fotografie

Největší jednorázová akce v Evropské unii, která veřejnosti představuje konkrétní vědecké obory, zajímavosti ze světa vědy a techniky, významné osobnosti a pomáhá vytvářet bližší vztah veřejnosti k mnohdy obtížně komunikovatelné vědecké práci, Noc vědců se v Plzni uskuteční v pátek 27. září 2013. Představí nejrůznější vědecko-technická show, interaktivní technické exponáty, workshopy pro děti i dospělé, populárně vzdělávací přednášky nebo hudební vystoupení studentských kapel.

České téma celoevropského večera věnovaného vědě zní „Energií k poznání“. Jeden z workshopů tak bude například věnován zdrojům energie pro různé formy života kolem nás a návštěvníci při něm například poznají energii skrytou v bublinách či elektřině. Díky Fakultě strojní Západočeské univerzity v Plzni si také vyzkouší jízdu na elektřinou poháněných motokárách či koloběžkách, čekají je show s tekutým dusíkem, ohněm či oxidem uhličitým.

Akci, která již tradičně nabízí atraktivní program pro tisíce Plzeňanů a návštěvníků města, letos obohatí i Hvězdárna a planetárium města Plzně, Středisko volného času dětí a mládeže Plzeň, zábavné pokusy s „elektrickými brouky“ předvedou žáci Církevního gymnázia v Plzni.

Organizačně Noc vědců zajišťuje Techmania Science Center a zázemí poskytne Střední odborné učiliště elektrotechnické na Skvrňanech.

Další informace najdete na www.noc-vedcu.cz

Zveřejněno: 19. 9. 2013, Pecuch Martin