Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň rozsvítila svůj vánoční strom

Plzeň rozsvítila svůj vánoční strom

Foto: M. Chaloupka

Na osm tisíc diváků přišlo první adventní neděli rozsvítit vánoční strom na náměstí Republiky v Plzni, stala se jím 13 metrů vysoká douglaska tisolistá, jež rostla na městském pozemku na zahradě bývalé mateřské školy a nyní charitního Domova sv. Zdislavy v Radobyčicích. Adventní čas zahájili s Plzeňany primátor města Martin Zrzavecký a plzeňský biskup Tomáš Holub. S nimi se rozsvícení ozdobené douglasky ujaly děti z 16. základní školy.

Rozsvícení vánočního stromu doprovodilo vystoupení Plzeňského dětského sboru, Folklorního souboru písní a tanců Jiskra a baletního souboru Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Lidem atmosféru zpříjemnil také Big Band Konzervatoře Plzeň, hudební soubor Consortium musicum, v závěru večera zazpívala Monika Absolonová.

Vánoční strom v Plzni tradičně dominuje Vánočním trhům, které potrvají do 23. prosince, na každý den organizátoři připravili kulturní program.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 28. 11. 2016, Pecuch Martin