Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň představila v Mnichově svůj program…

Plzeň představila v Mnichově svůj program pro rok 2015

Plzeňští představitelé prezentovali projekt EHMK 2015 v Mnichově

Foto: Z. Kubalová (Mnichov)

Společnost Plzeň 2015 měla ve čtvrtek 28. listopadu příležitost představit rámcový program připravovaný pro stěžejní rok 2015, kdy se západočeská metropole stane hlavním městem evropské kultury, v Mnichově prostřednictvím Českého centra. Akci centra, jehož posláním je rozvoj dialogu se zahraniční veřejností a podpora aktivní prezentace České republiky v oblasti kultury, vědy a školství, obchodu a cestovního ruchu, navštívila při této příležitosti ve Ville Stuck i německá ministryně pro evropské a regionální náležitosti Beata Merk. „Kultura spojuje Evropu, vytváří společnou identitu a Plzeň získala titulem Evropské hlavní město kultury 2015 úžasnou příležitost,“ prohlásila mimo jiné ve svém proslovu. Prezentace programu, do kterého kromě programového ředitele Jiřího Sulženka a uměleckého ředitele Petra Formana rovněž přispěli ředitel Západočeské galerie Roman Musil, ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová nebo Zuzana Smotlachová z odboru prezentace a marketingu magistrátu, byla úspěšná. Ještě před ní pozdravil plný sál zájemců o informace primátor Martin Baxa: „Pro město, které má za sebou komunistickou minulost, je získání titulu příležitostí nabídnout velkolepý kulturní program, ale také příležitostí setřást ze sebe poslední zbytky totalitní minulosti a otevřít se Evropě.“

Zveřejněno: 29. 11. 2013, Pecuch Martin