Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň pomůže šířit povědomí o dětské…

Plzeň pomůže šířit povědomí o dětské onkologii, nasvítí fasádu Muzea loutek

Město Plzeň se zapojí do druhého ročníku kulturně-osvětové akce Den dětské onkologie. Ten se uskuteční v sobotu 13. února. Tento den se v Praze budou konat akce na podporu výzkumu a šíření povědomí o dětské onkologii. Česká republika se tak již podruhé připojí k zemím, kde tato problematika má tradiční místo ve společnosti, tedy například k USA, Velké Británii, Švýcarsku a jiným.

Ilustrační obrázek

Součástí bude kampaň nazvaná LIGHT IT UP GOLD, kdy se v zapojených zemích a městech rozsvítí nejznámější památky a například i stromy v parcích, a to zlatou barvou. Město Plzeň pro tuto příležitost vybralo objekt Muzea loutek na náměstí Republiky, právě jeho fasáda získá po setmění zlatý tón. V Praze se podobným způsobem rozzáří například Žižkovská věž.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 11. 2. 2016, Pecuch Martin