Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň ovládnou o víkendu strašidla a…

Plzeň ovládnou o víkendu strašidla a historické postavy

Ilustrační obrázek

Centrum Plzně zaplní od pátku 9. do neděle 11. června při tradiční akci Historický víkend  strašidla a historické osobnosti. Hlavní postavou celého víkendu bude Golem, známý z filmů s Janem Werichem.

Celý víkend bude historické jádro města žít hudbou, tancem, divadlem i šermem. Na hlavní scénu na náměstí Republiky zavítají i zahraniční folklorní soubory, které jsou hosty současně se konajícího Mezinárodního folklorního festivalu. Novinkou bude scéna a prostranství U Ježíška, kde vyroste dobový tábor, diváci si zde užijí jezdecký turnaj i bitvu.

V sobotu 10. června projde Plzní tradiční historicko – folklorní průvod, jehož  začátek je ve 14:00 na prostranství U Ježíška. Vyvrcholením sobotního programu bude i večerní rej a Vejšlap strašidel s vyhodnocením těch nejlepších.

Golem

V pestrém programu je připravena i dětská interaktivní scéna, Pohádková cesta, tržiště, dobový tábor, historie s Techmanií, prohlídky historických budov České spořitelny. Vyjedou historické vozy MHD, představí se Archiv města Plzně.

Kvůli tradiční akci Historický víkend čekají řidiče dopravní omezení v blízkosti náměstí Republiky a přilehlých ulicích, kde bude platit řada zákazů včetně parkování. Výjimku mají jen svatebčané. Objízdná trasa pro svatby je stanovena tak, že příjezd je možný ulicí Pražská a odjezd ulicí Solní.

Dopravní omezení (png, 367.19 kB)
Zveřejněno: 8. 6. 2017, Pecuch Martin