Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň navštívil zástupce odboru kultury…

Plzeň navštívil zástupce odboru kultury partnerského města Takasaki

Plzeňskou radnici navštívil představitel odboru kultury partnerského města Takasaki, Yoshitoshi Hosoya. Setkal se nejen s primátorem Martinem Baxou, ale také se zástupci odboru kultury magistrátu, společnosti Plzeň 2015 a dalších kulturních organizací. Smyslem třítýdenní návštěvy Plzně je bližší seznámení se s projektem Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 a získání zkušeností z kulturního odvětví.

Součástí programu japonského pracovníka je návštěva Plzeňské filharmonie, Konzervatoře Plzeň a společností Plzeň – TURISMUS a Plzeň 2015.

Pan Hosoya podnikl cestu do Plzně u příležitosti příprav výročí 25 let od uzavření partnerství s japonským městem Takasaki. To vzniklo v důsledku prvotní spolupráce mezi pivovary v obou městech. Současná spolupráce se odehrává zejména na poli kulturním prostřednictvím řady akcí, výstav i vystoupení.

Plzeň navštívil zástupce odboru kultury partnerského města Takasaki

Zveřejněno: 15. 9. 2014, Pecuch Martin