Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň hledá svou vizi

Plzeň hledá svou vizi

Fotografie: F. Komorous

Více než třicet odborníků a politiků včetně plzeňského primátora diskutovalo včera odpoledne o nové vizi města Plzně. Ta má ukázat, v čem by měla být Plzeň za víc než patnáct let výjimečná. I všichni Plzeňané mají ještě několik dní (do konce ledna) na to, aby odpověděli na otázku, v jakém městě chtějí žít v roce 2035. Po loňském průzkumu názoru veřejnosti je to další možnost, jak se mohou obyvatelé do tvorby strategického plánu zapojit. Odpověď je možné zaslat na adresu Útvar koncepce a rozvoje města Plzně, Škroupova 5, 305 84 Plzeň nebo prostřednictvím kontaktního formuláře na webových stránkách organizace (www.ukr.plzen.eu).

Fotografie: F. Komorous

„Zpracování analytické části strategického plánu nám ukázalo, že má Plzeň velký potenciál stanovit si vize a cíle, které bude naplňovat v budoucích desetiletích,“ řekl primátor Martin Zrzavecký. Podle něj je strategický plán nutný k tomu, aby se společnost mohla rozvíjet.

Plzeňané se mohou do tvorby vize zapojit, když odpoví na otázku, v jakém městě chtějí žít v roce 2035. „Odpovědi Plzeňanů, které se nám už od začátku ledna schází, se stanou jedním z podkladů při přípravě nové vize města. Přejeme si, aby byla Plzeň pro obyvatele přitažlivá, aby na ni byli hrdí, proto nás jejich názor zajímá,“ říká ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

Fotografie: F. Komorous

Analytickou část strategického plánu, jehož zpracování začalo již na podzim 2015, schválilo v prosinci plzeňské zastupitelstvo. Na jaro 2017 připravuje Útvar koncepce a rozvoje města Plzně setkání s občany k námětům, které by neměly ve strategickém plánu chybět. V průběhu celého zpracování strategického plánu mají obyvatelé možnost zaslat své postřehy zpracovatelům prostřednictvím kontaktního formuláře na www.ukr.plzen.eu.

Zveřejněno: 26. 1. 2017, Pecuch Martin