Přečíst článek nahlas

Plzeň čekají omezení v dopravě, důvodem jsou rekonstrukce i kultura

V období od poloviny srpna do října 2015 bude na území města Plzně realizováno několik omezení v dopravě, která postihnou i linky městské hromadné dopravy. Důvodem jsou plánované rekonstrukce i významné kulturní akce. Vzhledem k vyššímu počtu omezení Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) doporučují sledovat informace, které budou průběžně zveřejňovány. Detaily o rozsahu jednotlivých výluk, změnách v organizaci dopravy a přesných termínech jejich trvání budou uvedeny zde, na webu PMDP, v Zákaznických centrech PMDP i jinde.

„V nadcházejícím období bude muset Plzeň zvládnout vyšší počet výluk a s ohledem na rozsah některých z nich chceme požádat všechny cestující o zvýšenou míru tolerance a pozornost při postupném zveřejňování informací k jednotlivým výlukám,“ vyzval primátor města Martin Zrzavecký.

„Od srpna do října nás čeká opravdu velké množství většinou krátkodobých výluk, které budou náročné jak pro cestující, tak pro nás jako dopravce,“ potvrdil Jiří Ptáček, ředitel Dopravně provozního úseku PMDP. Podle něj bude velkou zkouškou paralýza městské hromadné dopravy v celé Plzni z důvodu pochodu obřích loutek, který se uskuteční ve dnech 28. až 30. srpna. „Předem cestujícím děkujeme za pochopení realizovaných opatření,“ dodal.

Informace budou dále zveřejňovány na facebooku PMDP, na zastávkách dotčených tras nebo v Turistickém informačním centru města Plzně. Průběžně budou informována i média.

Zveřejněno: 1. 9. 2015, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni