Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň bude univerzitní nejen letos, zaznělo…

Plzeň bude univerzitní nejen letos, zaznělo při inauguraci nového rektora Západočeské univerzity

Miroslav Holeček, nový rektor Západočeské univerzity v Plzni

Fotografie: Z. Vaiz

Miroslav Holeček, nový rektor Západočeské univerzity v Plzni, byl ve středu slavnostně uveden do svého úřadu. Jeho inaugurace se zúčastnili i představitelé města Plzně v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým, zástupci kraje a další významní hosté, mezi nimi například filozof a vědec Ivan M. Havel či europoslanec Evžen Tošenovský. Slavnostnímu aktu byli přítomni také zástupci ministerstva školství, rektoři vysokých škol, představitelé významných firem a institucí spolupracujících se ZČU, členové akademické obce a studenti.

Martin Zrzavecký

„Je to pro nás velká pocta a zároveň velký závazek, že jsme Evropským hlavním městem kultury a stejně tak jsme letos i městem univerzitním. Městem univerzitním jsme ale neustále a budeme jím i do budoucna, a to je dobré si připomínat,“ řekl při krátkém proslovu primátor Martin Zrzavecký. Ocenil čtyřletou spolupráci s dnes již emeritní rektorkou ZČU Ilonou Mauritzovou, s níž se potkával zejména z pozice ekonomického náměstka, zároveň se podle svých slov těší na spolupráci s novým rektorem, a to z pozice primátora města. „Máme před sebou hodně úsilí, hodně práce a já pevně doufám, že společně to dokážeme,“ uvedl.

Martin Zrzavecký, Martin Baxa

Západočeská univerzita a město Plzeň spolupracují dlouhodobě v řadě oblastí a na mnoha projektech, ty se týkají například elektromobility, sociální problematiky a podobně.

Zveřejněno: 2. 4. 2015, Pecuch Martin