Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň až do zítřka hostí jednu z…

Plzeň až do zítřka hostí jednu z nejprestižnějších letošních událostí v oblasti turismu

Plzeň až do zítřejšího dne hostí jednu z nejprestižnějších letošních událostí v oblasti turismu

U příležitosti 64. konference Mezinárodní asociace vědeckých expertů v cestovním ruchu AIEST přijala účastníky náměstkyně primátora Eva Herinková v historické budově plzeňské radnice.

„V příštím roce se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury a bude v plném lesku připravena k přijetí návštěvníků nejen z celé Evropy, ale i z celého světa. Všichni se těšíme na akce, které nás příští rok čekají. Ale už nyní můžeme ochutnat něco málo z připravovaného programu, například francouzský výtvarný kolotoč Le Manège Carré Sénart, který se v nejbližších dnech rozvine na plzeňském náměstí. Je snahou města připravit takovou kulturní nabídku, která i vás bude motivovat, abyste do Plzně opět přijeli,“ přivítala účastníky náměstkyně pro kulturu a cestovní ruch Eva Herinková.

Tématem letošní konference se stal pokrok ve výzkumu v cestovním ruchu, perspektiva aktérů, institucí a systémů. Účastníci se na přednáškách seznámili s historií a cestovním ruchem v Plzeňském a Karlovarském kraji, měli možnost prohlédnout si centra obou krajských měst, relikviář a botanickou zahradu v Bečově nad Teplou, v Plzni navštívili Plzeňský Prazdroj, prostory Staré synagogy a Loosovy interiéry.

Součástí pětidenní konference byla také volba nového předsedy asociace, stal se jím profesor Harald Pechlaner. Dle něj se cestovní ruch stává kulturou a naopak, v tomto duchu se letošní konference odehrála.

Fotogalerie

Zveřejněno: 27. 8. 2014, Pecuch Martin

Významné akce města Plzně

Blik Blik
22. 3. 2024 - 23. 3. 2024
Blik Blik
Hudební ceny Žebřík
5. 4. 2024 - 5. 4. 2024
Hudební ceny Žebřík
Smetanovské dny
7. 3. 2024 - 11. 4. 2024
Smetanovské dny
Treffpunkt
25. 4. 2024 - 27. 4. 2024
Treffpunkt
Rok české hudby v Plzni
1. 1. 2024 - 31. 12. 2024
Rok české hudby v Plzni