Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Plzeň 2015 otevírá přihlášky do kreativního…

Plzeň 2015 otevírá přihlášky do kreativního inkubátoru

Dílny v Depo2015 (zdroj: www.depo2015.cz)

Ilustrační foto - dílny v Depo2015 (zdroj: www.depo2015.cz)

Firmy působící v oborech produktového, grafického, oděvního designu, šperku, animace a příbuzných kreativních odvětví se mohou hlásit do kreativního inkubátoru DEPO2015 v Plzni. Ten nabízí unikátní tříměsíční vzdělávací program, který řeší potřeby firem z kreativních odvětví a posouvá je od nápadu na produkt nebo službu až po funkční důkladně propočítaný business plán a uvedení na trh.

„Zájemci se dozví více o strategickém plánování, finančním řízení firmy, marketingu nebo vstupu na zahraniční trhy. V průběhu kurzu je čekají i osobní konzultace s koučem a mentory a na závěr zhodnocení projektu profesionály. Kromě toho získávají možnost využívat zázemí DEPO2015, tedy sdílenou kancelář nebo prototypovou dílnu s 3D tiskárnou a dalšími technologiemi,“ vysvětlila manažerka projektu Michaela Mixová z týmu Plzeň 2015. Lektoři jsou nejen zkušení profesionálové z ČR, ale i zahraničí, například německý expert na podnikatelský rozvoj Thomas Holzmann, lektorka na Prague College Sherrihan Radi, spoluzakladatelka pražského Techsquare Petra Hubačová, která bývá označována za královnu českých startupů, nebo Tomáš Hrivnák, zakladatel špičkového týmu specializovaného na budování a rozvoj značky.

Kreativní inkubátor DEPO2015 už má první turnus za sebou. Pilotní cyklus letos v červenci úspěšně dokončilo šest kreativních týmů z oboru grafického a produktového designu, zážitkového turismu či z oboru služeb nabízejících využití řemesel a nových technologií. Příkladem jsou místní firmy jako mladé kreativní studio Remembership nebo třeba grafické studio COOK Design, které se snaží vytvářet most mezi studenty designu a firmami.

"Překvapila nás šíře informací, které jsme na kurzech získali. Díky nim a osobnímu kouči, který se nám věnoval, jsme rozumně zúžili portfolio našich služeb a zjistili, jak je srozumitelně komunikovat k zákazníkům. Celý tým se stmelil a sladil. Kreativní inkubátor byl pro nás víc než základní školou businessu,“ popsal zkušenosti Radim Pekárek z grafického studia COOK Design.

Makerspace v Depo2015 (zdroj: www.depo2015.cz)

Ilustrační foto - Makerspace v Depo2015 (zdroj: www.depo2015.cz)

Zveřejněno: 16. 9. 2015, Pecuch Martin