Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Pilsner Fest zabere náměstí Republiky,…

Pilsner Fest zabere náměstí Republiky, chystají se i další uzavírky

Mapa

V sobotu 3. října 2015 ožije Plzeň tradiční narozeninovou oslavou piva Pilsner Urquell, akcí nazvanou Pilsner Fest. Město si připomene historický okamžik, který se odehrál před 173 lety, když sládek Josef Groll uvařil v místním pivovaru první várku plzeňského ležáku. Pro návštěvníky je připraven program, jenž se odehraje v areálu Plzeňského Prazdroje, ale nově také na náměstí Republiky. Dvě hlavní centra Pilsner Festu, pivovar a náměstí, propojí speciální koridor s dobrým jídlem i pivem, žongléry a dalšími tradičními artisty i s autentickou hudbou v podobě průvodové dechovky a flašinetářů.

Aby byla zajištěna maximální bezpečnost občanů, bude zúžena silnice I. třídy U Prazdroje směrem od Prahy do centra města, kde bude pravý pruh vyblokován pro potřeby návštěvníků. Uzavírka potrvá od pátku 2. října (22 hodin) do neděle 4. října (4 hodin), přičemž po celý den 3. října bude zrušena zastávka Prazdroj ve směru do centra pro linky číslo 13 a 28. Po celou sobotu bude také platit zákaz průjezdu a parkování na náměstí Republiky a bude zakázán vjezd na náměstí Republiky ulicí Františkánská.

Informace o programu Pilsner Festu najdete na http://akce.plzen.eu.

Text: Eva Barborková

Zveřejněno: 1. 10. 2015, Pecuch Martin