Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Pestrou skladbu kultury z celého světa…

Pestrou skladbu kultury z celého světa nabídla akce Naše - vaše kultura

Pestrou skladbu kultury z celého světa nabídla akce Naše - vaše kultura

Vůně pokrmů indické, arabské, africké, vietnamské a ruské kuchyně doprovázela odpolední program akce Naše - vaše kultura. Kromě exotických jídel si mohli návštěvníci vyzkoušet různé cizokrajné tance či skládání origamů nebo se seznámit s arabským písmem. V rámci hudebního programu vystoupily například irská kapela Poitín, mongolská skupina Dunjingarav nebo vietnamský soubor Klub létajícího draka. Cílem organizátorů festivalu bylo představit kulturu cizinců žijících v Plzni a přiblížit ji ostatním obyvatelům města. Před začátkem programu pro veřejnost se konala odborná konference zaměřená na pořádání multikulturních akcí v celé České republice.

„Vzhledem k tomu, že počet cizinců v Česku roste, zvyšuje se i úsilí státu, potažmo města vytvářet prostředí pro jejich snadnější integraci a přiblížení jejich kultury většinové společnosti, což je jedním z důvodů, proč jsme se prostřednictvím odboru kultury na akci rozhodli podílet. Pevně věřím, že festival bude do budoucna stejně úspěšný jako jeho první dva ročníky a že prospěje nejen mezikulturnímu poznání, ale také rozvoji projektu Evropské hlavní město kultury,“ uvedla náměstkyně Eva Herinková, která se odpoledního programu zúčastnila.

Záštitu akci, kterou pořádal odbor kultury magistrátu a Centrum na podporu integrace cizinců Plzeňského kraje ve spolupráci s Espritem - plzeňským kulturním servisem, poskytli primátor Martin Baxa a náměstkyně primátora Eva Herinková.

Zveřejněno: 20. 9. 2013, Pecuch Martin