Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Pavel Kantorek vystavuje v atriu gymnázia

Pavel Kantorek vystavuje v atriu gymnázia

Zdroj foto: www.krizik.eu

To nejlepší z kreslených vtipů vystavuje v atriu plzeňského Gymnázia Františka Křižíka Pavel Kantorek. Legendární karikaturista se zúčastnil i vernisáže, při níž jeho výstavu zahájili náměstek primátora Petr Náhlík, jenž je předsedou Rady školy gymnázia, a také první náměstek primátora zodpovědný za oblast kultury Martin Baxa.

Pavel Kantorek, který se narodil v roce 1942, je český karikaturista a vědec. Proslavil se svými vtipy z prostředí vědy, politiky i zvířat na konci 60. let. Po roce 1968 emigroval a dodnes působí na univerzitě v Torontu, kde přednáší teorii relativity a kosmologii.

Na výstavě je k vidění okolo 90 zvětšenin kreslených vtipů ze všech období jeho práce. Otevřena bude do 30. června vždy od 10 do 18 hodin ve všední dny, o víkendech od 14 do 17 hodin. Vstup na výstavu je zdarma, do atria gymnázia se vchází z centrálního parku U bazénu na Lochotíně.

Výstavu finančně podpořilo statutární město Plzeň a Městský obvod Plzeň 1 a probíhá pod záštitou náměstka primátora Petra Náhlíka a místostarostky obvodu Plzeň 1 Ivany Mádlové. Výstavu pořádá Středoškolský klub při gymnáziích v Plzni a Gymnázium Františka Křižíka.

Zveřejněno: 5. 6. 2015, Pecuch Martin