Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Pátá naučná říční stezka povede údolím Úhlavy

Pátá naučná říční stezka povede údolím Úhlavy

Úspěšný projekt naučných říčních stezek na území města Plzně postupuje do finále. V úterý 23. června v 17 hodin se za Škoda sport parkem v Doudlevcích otevře již pátá stezka, tentokrát údolím Úhlavy. Pokřtěn bude nejen tištěný průvodce, který bude zdarma k dispozici, ale Plzeňané se mohou těšit i na hudební vystoupení vokální skupiny Tutti Voci. Autorka průvodce Kateřina Caisová připravila pro zájemce komentovanou prohlídku částí trasy od prvního zastavení v blízkosti soutoku Úhlavy s Radbuzou proti proudu až do Hradiště.

Informační tabule podél řeky připravil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně v rámci mezinárodního projektu REURIS. „Trasa dlouhá pět a půl kilometru vede od soutoku v Doudlevcích proti proudu přes pravěké hradiště, Hradiště, Černice a Radobyčice až k Valíku,“ popsala trasu Pavlína Valentová z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně. Procházka zabere příjemné dvě hodiny chůze a stejně jako ostatní plzeňské stezky je vhodná pro pěší, cyklisty i maminky s kočárky.

Zdroj: Miroslav Kopecký

Zveřejněno: 17. 6. 2015, Pecuch Martin