Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Osobní poděkování úspěšným sportovcům z…

Osobní poděkování úspěšným sportovcům z olympiády chystá Michal Dvořák

Ilustrační foto (zdroj: Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky)

Každého ze sportovců, jenž na celorepublikových Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky vybojoval pro Plzeňský kraj některou z medailí, chce v příštích dnech osobně přijmout radní města Plzně Michal Dvořák. Úspěšným sportovcům i jejich rodičům by rád na neformálním setkání poděkoval.

To, že domácí Plzeňský kraj obsadil čtvrtou příčku a jeho zástupci vybojovali celkem 43 medailí, považuje radní za úspěch. „Jsem rád, že tito mladí sportovci jsou pozitivním příkladem ostatním,“ uvedl. Podle něj zejména v plavání, sportovní střelbě, házené a tenise zaznamenal kraj výrazný úspěch, poděkování patří také trenérům, kteří se práci s žáky a dorostenci nejen v těchto sportovních odvětvích věnují.

Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky, jichž se zúčastnilo přes 2300 sportovců, se konaly minulý týden v Plzni. Jednotlivci i kolektivy bojovali o nejcennější kovy v osmnácti sportovních odvětvích, nejúspěšnější výpravou byl Středočeský kraj.

Zveřejněno: 22. 6. 2015, Pecuch Martin