Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Od 8. září bude trasa některých autobusových…

Od 8. září bude trasa některých autobusových linek z náměstí Republiky odkloněna

Z důvodu uzavírky křižovatky Rooseveltova ulice a náměstí Republiky budou od zahájení provozu 8. září do ukončení nočního provozu v noci z 21. na 22. září 2014 odkloněny z náměstí Republiky linky č. 33 a 40. Spoje těchto linek pojedou obousměrně ulicemi Americká, Klatovská, sady Pětatřicátníků, přes most generála Pattona, kde budou pokračovat ve svých stálých trasách. Zastávky „Rondel“ (v Otýlii Beníškové ve směru k Muzeu), „Otýlie Beníškové“, „Náměstí Republiky“ a výstupní zastávka „Muzeum“ v Goethově ulici, budou po dobu odklonu pro linky č. 33, 40 zrušeny a nahrazeny zastávkami:

• „Rondel“ – na sjezdovém rameni z rondelu ve směru do města,
  • „Sady Pětatřicátníků“ – v obou směrech,
  • „Mrakodrap“ – v obou směrech,
  • „Muzeum“ – výstup cestujících bude na začátku zálivu v Kopeckého sadech, nástupní zastávka zůstává beze změn.

Ze stejného důvodu bude upravena trasa linek č. 20, N1, N4 a historického autobusu. Z tohoto důvodu bude pro spoje těchto linek přeložena zastávka „Náměstí Republiky“ ve směru do centra na západní komunikaci náměstí Republiky před křižovatku s Prešovskou ulicí.

Zveřejněno: 2. 9. 2014, Pecuch Martin