Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Obří loutky vidělo přes 100 tisíc lidí, akce…

Obří loutky vidělo přes 100 tisíc lidí, akce měla úspěch

Obří loutky (foto: M. Chaloupka)

Obří loutky v Plzni (foto: M. Chaloupka)

Obří loutky prošly centrem Plzně, od pátku do neděle je vidělo přes 100 tisíc lidí. Organizátoři z Plzeň 2015, kteří španělské marionety nabídli jako součást projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, označili akci za obrovský úspěch. Nejvíce diváků, a to celkem 45 tisíc, přilákal příběh loutek souboru Carros de Foc v sobotu.

„Za pátek evidujeme návštěvnost 35 tisíc lidí, v sobotu byla o deset tisíc vyšší a v neděli příběh loutek sledovalo 27 tisíc lidí,“ uvedl ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Suchánek. Ten současně poděkoval celému týmu, jenž se na přípravě ambiciózního a v České republice jedinečného představení podílel.

„Průvod loutek nabídl velkou show, kterou doufám, že si lidé užili. Poděkovat bych jim chtěl za trpělivost, bez omezení dopravy v centru by to nešlo,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký. Každý den od pátku do neděle zasedal krizový štáb Magistrátu města Plzně, jenž reagoval na aktuální situaci. „Žádné závažné komplikace z pohledu bezpečnosti a dopravy jsme neřešili,“ doplnil primátor. Za velké nasazení poděkoval nejen složkám města včetně městských strážníků, ale i státní policii.

„Zájem Plzeňanů i mimoplzeňských návštěvníků o obří loutky předčil naše očekávání. Desetitisíce nadšenců v průběhu tří dnů potvrdilo, že se nám opět prostřednictvím festivalu Skupova Plzeň podařilo zhmotnit kladný vztah našeho města k loutkám. Navíc se potvrdil význam bývalého depa pro pořádání takových akcí,“ zhodnotil první náměstek primátora Martina Baxa začátek Skupovy Plzně, která se mimořádně v tomto roce koná v rámci projektu Plzeň Evropské hlavní město kultury 2015.

Zveřejněno: 31. 8. 2015, Pecuch Martin