Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Obrazy Josefa Černého v Luftově zahradě

Obrazy Josefa Černého v Luftově zahradě

Mimořádně na tři dny se dnes (7. 9. 2011) otevřela Luftova zahrada v Plzni, aby představila tvorbu malíře Josefa Černého. Ten zde vystavuje především obrazy inspirované zákoutími zahrady a jejím okolím. Ani déšť, který doprovázel návštěvu primátora Martina Baxy, neodradil umělce od malování dalšího motivu zahrady, tentokrát rybníčku nacházejícího se v její přední části.

Luftova zahrada byla veřejnosti poprvé zpřístupněna 5. května loňského roku. Za tu dobu ji navštívilo tisíce lidí. Je otevřena každou první středu v měsíci.

Foto: Z. Kubalová

Zveřejněno: 7. 9. 2011, Pecuch Martin