Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Obrázky klientů Motýla budou motivem…

Obrázky klientů Motýla budou motivem vánočního přání

Foto: E. Kriegerová

Klienty organizace Motýl, která se již dvanáctým rokem věnuje podpoře postižených osob a rodinám s dětmi se zdravotním handicapem, pozval na plzeňskou radnici ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas. Setkání v Petákově sále se zúčastnila i ředitelka organizace Hana Breníková a vedoucí Terapeutické dílny Eva Kepková.

„Chtěl bych vám poděkovat za nakreslení obrázků s vánoční tematikou, z nichž jsem po dlouhém prohlížení vybral čtyři a využil je pro vánoční přání. Také mě těší, že jsou u vás vaši klienti stále spokojeni, a jsem rád za sebe, že vám mohu tento vánoční čas takto zpestřit. Dovolte mi vám všem popřát krásné Vánoce a šťastný nový rok,“ řekl Pavel Kotas a předal klientům drobné dárky.

Obrázky klientů Motýla budou motivem vánočního přání

Podle Evy Kepková vánoční přání pomohou zviditelnit Terapeutické dílny, poděkovala také za zprostředkování vstupu do plzeňské Techmanie, z návštěvy interaktivního centra mají podle jejích slov klienti Motýla ohromný zážitek. Na závěr setkání dostal náměstek primátora dárek, který sami klienti v dílně vyrobili.

Zařízení Motýl se věnuje podpoře postižených osob a rodinám s dětmi se zdravotním handicapem. Část organizace se zabývá Ranou péčí, což je sociální služba pro rodiny, v nichž se narodí dítě s postižením nebo u něj postižení vznikne v průběhu let. Poradci se zde zaměřují na rozvoj dítěte a zároveň na podporu celé rodiny. Raná péče je primárně terénní služba, poradkyně jezdí do domácností jednotlivých rodin. V Motýlu také existuje projekt Terapeutické dílny nabízející dospělým klientům s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením pracovní program. Dílny jsou určeny pro ty, kteří z důvodu svého handicapu nemohou pracovat v běžném pracovním procesu ani v chráněných dílnách.

Zveřejněno: 8. 12. 2016, Kriegerová Eva