Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Oblíbený plzeňský ArtCamp se dnes otevřel…

Oblíbený plzeňský ArtCamp se dnes otevřel svým českým i zahraničním účastníkům

Artcamp se koná v nové budově Ústavu umění a designu

Foto: www.uud.zcu.cz

Na tři týdny se dnes 8. července 2013 otevřela budova Ústavu umění a designu Západočeské univerzity 380 účastníkům mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Právě nedávno otevřená budova je novinkou letošního devátého ročníku, který tak může nabídnout zatím nejrozsáhlejší paletu kurzů ve své historii. „Celkem jsme připravili 35 kurzů. Účastníci se mohou těšit na tvůrčí atmosféru a inspirativní prostředí nové moderní budovy, kde budou pracovat pod vedením pedagogů nejen z Ústavu umění a designu, ale i hostujících umělců ze Slovenska a z USA,“ uvádí provozní ředitelka letní školy Lenka Kodýtková.

Na sto účastníků přijede ze zahraničí. „Přivítáme například studenty ze Slovenska, Ruska, Francie, Polska, Rakouska, Japonska, Švédska, Estonska nebo USA,“ upřesňuje ředitelka. Kurzy jsou vhodné jak pro širokou veřejnost od začátečníků po pokročilé, tak pro stávající i budoucí studenty uměleckých oborů. ArtCamp 2013 se koná pod záštitou primátora Martina Baxy.

Zveřejněno: 8. 7. 2013, Mařanová Helena