Úvod O městě Aktuality Aktuality z města O víkendu ožije centrum města Dnem Meliny…

O víkendu ožije centrum města Dnem Meliny Mercouri

V rámci Dne Meliny Mercouri se představí to nejlepší ze streetdance

Ilustrační foto

Na prázdninovou atmosféru zve Plzeňany v sobotu 22. června na Anglické nábřeží společnost Plzeň 2015. Připravila program v rámci akce Den Meliny Mercouri, který má navodit letní pohodu, a tak se při něm návštěvníci mohou těšit na národní přehlídku street dance CUBE 2013, tančírnu před konzervatoří nebo na komickou operu Zuzančino tajemství v podání studentů konzervatoře. Děti se během dne budou moci zapojit do rozmanitých tvůrčích aktivit, vyrobit si vlastní loutku nebo si potisknout tričko v sítotiskové dílně. V prostoru u Komerční banky bude připravena pouliční galerie křídových automatických kreseb, pro zkušenější výtvarníky se otevře ateliér figurální kresby, malby, ilustrace a komiksu pod vedením Pavla Trnky z Ústavu umění a designu.

Ve večerních hodinách se spustí šedesátimetrová projekce promítaná do koryta řeky Radbuzy, která má být ojedinělou live audiovizuální kompozicí na téma život kolem vody.

V sobotu, ale i v neděli je připraven program také v Šafaříkových sadech, kde divadelním blokem nazvaným Vítání léta zahájí své multižánrové letní produkce festival Živá ulice.

Zveřejněno: 19. 6. 2013, Mařanová Helena