Úvod O městě Aktuality Aktuality z města O služby pro handicapované děti v Centru…

O služby pro handicapované děti v Centru Hájek se zajímala prezidentova manželka Ivana Zemanová

O služby pro handicapované děti v Centru Hájek se zajímala prezidentova manželka Ivana Zemanová

Fotografie: J. Hroza

Centrum Hájek je projektem Asociace pro pomoc handicapovaným dětem, která byla založena na konci roku 2010. Vznikl na základě neuspokojené poptávky sociálních a rehabilitačních služeb pro handicapované děti a funguje jako denní stacionář pro děti do 15 let a centrum intenzivní léčebné rehabilitace TheraSuit. Asociaci založili rodiče pečující o těžce postiženého chlapce Samuela. „Až teprve vlastní zkušenost vám ukáže, co všechno v této zemi dětem s postižením chybí. Je to velké zklamání, když zjistíte, že je tu jen málo zařízení, které to s péčí o handicapované děti myslí opravdu vážně,“ říká Lenka Šiková, ředitelka projektu.

Centrum Hájek je svým programem unikátní zařízení a patří do skupiny pouze tří podobných v České republice. Ve čtvrtek 30. října jej navštívila manželka prezidenta České republiky Ivana Zemanová. „Paní Zemanová se živě zajímala o veškeré služby poskytované v centru i o plány manželů Šikových, kteří s nesmírným úsilím realizují krůček po krůčku svůj sen – ulehčit život celodenně pečujícím rodičům o postižené dítě a nabídnout jim dostupnou špičkovou pomoc v podobě moderního stacionáře s mimořádně širokým portfoliem rehabilitačních metod a doprovodných terapií,“ uvedla Alena Hynková z odboru sociálních služeb magistrátu, jehož prostřednictvím město Plzeň centrum finančně podporuje.

Zveřejněno: 31. 10. 2014, Pecuch Martin