Úvod O městě Aktuality Aktuality z města O Plzeňskou kartu je možné žádat i na…

O Plzeňskou kartu je možné žádat i na pobočkách České spořitelny

Ilustrační obrázekPožádat o Plzeňskou kartu nebo její výměnu je možné i na dvou pobočkách České spořitelny, v Gerské ulici na Lochotíně nebo v Obchodním centru Tesco na Rokycanské. Na stejném místě bude také karta připravena k vyzvednutí. Po zákaznických centrech na Denisově nábřeží a Klatovské třídě vznikla díky spolupráci Plzeňských městských dopravních podniků a České spořitelny dvě nová odbavovací místa. Protože se nejedná o standardní službu spořitelny, za novou kartu lze zaplatit jen platební kartou.

„Zákaznická centra PMDP čelí poslední měsíce velkému náporu a my si velmi vážíme spolupráce s Českou spořitelnou, která našim zákazníkům přinese více odbavovacích míst pro vybrané úkony spojené s Plzeňskou kartou,“ uvedl Michal Kraus, předseda představenstva dopravních podniků.

Na vybraných pobočkách spořitelny mohou klienti pouze podat žádost o novou Plzeňskou kartu, žádost o její výměnu a hotovou kartu si vyzvednout. „Velkou výhodu spolupráce vidíme i v otevírací době pobočky na Rokycanské, kde si lidé mohou požádat o Plzeňskou kartu sedm dní v týdnu,“ vysvětlil Martin Chval, ředitel úseku Plzeňská karta a upozornil, že na pobočkách banky nebude možné vydávat Plzeňskou kartu expresně do 48 hodin ani na počkání.

Stejně jako v Zákaznickém centru na Denisově nábřeží je možné pořídit přímo na místě fotografii potřebnou k žádosti o novou kartu. Lidé za ni zaplatí 25 korun, při výměně karty je pořízení fotografie bezplatné.

Plzeňské městské dopravní podniky s Českou spořitelnou spolupracují již delší dobu. Jejich společný projekt „Dobíjení Plzeňské karty na bankomatech ČS“ byl oceněn i v zahraničí, v roce 2014 získal titul pro Českou republiku v oblasti veřejného sektoru.

Další informace najdete na www.plzenskakarta.cz.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 26. 11. 2015, Pecuch Martin